Gevezeler içeride :)
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Ankara Sohbet Odaları

Ankara Sohbet Odaları

Bursa kadar yeşil olmasa da, İstanbul kadar güzel olmasa da Türkiye’min başkentidir Ankara. Daha da önemlisi Türkiye yi Türkiye yapan adamın ulu önderimizin naaşının bulunduğu şehirdir Ankara. Kadını kadın yapan, çocuklara bile değer verdiren, önemseyen, seven, erkeklerin birazda olsa zihniyetine yön veren atamızın cenazesinin bulunduğu şehirdir Ankara. Hiç aklımdan çıkaramam mesela bu bilgiyi “Anıtkabirin bulunduğu tepeyi Atatürk ölmeden önce görüp ne güzel tepeymiş demesi ve naaşının şimdi güzel bulduğu o tepede olması düşüncelerine ne kadar önem gösterdiğimizin göstergesi mi? Cevabını inanın bende bilmiyorum. Ankara hakkında çok bilgi var aslında sizleri klasik bilgilerle sıkmak istemiyorum. Ankara ‘yı ziyaret ettiniz mi hiç?

Benim defalarca ziyaret ettiğim bir şehirdir. Biraz ciddi, birazda karamsar bir şehir olarak tanırım hep ben. Atalarımız ne demiş “yiğidi öldür hakkını yeme” ben de Ankara için hep düşüncelerimi yazacak değilim ya. Ne kadar ciddi veya karamsar olursa olsun düzenli ve temiz bir şehir. Diğer şehirler gibi değil.

Nedeni Atatürk ‘ün naaşının bulunmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum. En önemli yapısı ise şımarık olmaması. Ankara da bulunan özellikleri, taşıdığı nitelikleri bir insana yüklediğinizi düşünün o insan kendini nerelerde görürdü. Ankara böbürlenmiyor “Türkiye nin başkenti benim” diye. İnsanları bir o kadar mütevazi ve samimi, çevre düzeni bulunan en güzel şehrimiz. Bir de 10 Kasımda bulunacaksın Ankara da. taşıdığı önemden dolayı farklı bir havası vardır Ankara ‘nın 10 Kasım da.. Gelelim bizim sohbet odalarında bulunan Ankaralı arkadaşlarımıza ben bu kadar samimi sevecen insanlar tanımadım. Kimine göre çok soğuk insanlar diye nitelendirilirler ama bence samimiyeti farklı niteliklerle karıştırıyorlar. Ankaralı bir arkadaşın varsa anneannesine düşkünlüğünü bilmemen söz konusu değildir. Sevdiği insanlara düşkünlükleri çok farkli birde anneannelere düşkünlükleri farklıdır.

Ben Ankara şehrini pek sevmem ama Ankaralı arkadaşlarımla sohbet ettikçe bana sevdirdiler. Öyle güzel anlatırlar ki Ankara yı sevmemek elinden gelmiyor. Türkiye de nerede olursanız olun eğer seyahat etme olanağınız varsa Ankara’ yı ziyaret edeceğiniz listenin başına yazabilirsiniz.
Tabi seyahat etme olanağı olmayan insanlar içinde bir önerim var. Buyrun Ankara sohbet odalarımıza birden fazla Ankaralı arkadaşlarımızla sohbet ederek Ankara hakkında daha fazla bilgi edinin, aklınızda bulanan sorulara yanıt bulun. Hani meşhur bir soru vardır ya “Çok gezen mi bilir çok okuyan mı? diye bu kişiden kişiye değişir bence. Kiminin görsel zekası gelişmiştir kiminin sözel zekası. Ben size önerilerimi sundum artık uygulama sırası sizde. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle hoş kalın.

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin